Aktualności

Klej do styropianu EPS i XPS

Jesteś na etapie zamawiania materiałów do ocieplenia fundamentów, ścian lub dachu? Zastanawiasz się, który klej do styropianu będzie najlepszy? Zazwyczaj pod uwagę trzeba wziąć wiele różnych czynników - od tego, czy budynek ocieplany będzie płytami z polistyrenu ekspandowanego (EPS) czy ekstrudowanego (XPS), aż po fakt, jaka temperatura panuje obecnie na zewnątrz. Z wielosezonowym klejem do styropianu SAXBO już nigdy więcej nie będziesz mieć takich dylematów. Poza tym zyskasz też pewność, że wykonana z jego pomocą izolacja, czy to płytami EPS czy XPS, będzie naprawdę trwała i zapewni możliwie najlepszy współczynnik przenikania ciepła.

Klej styropian szybko i skutecznie bez pyłu i bez konieczności zapewnienia dostępu do wody i prądu!

Produkowany przez naszą firmę wielosezonowy klej do styropianu EPS i XPS to aż 750 ml preparatu, które spokojnie wystarczą na mocowanie do 12 m2. Jego nowoczesna formuła niskoprężnej piany zapewnia maksymalnie krótki czas klejenia i obróbki. Jednocześnie dzięki minimalnemu przyrostowi objętości preparat w trakcie schnięcia nie odpycha lekkich płyt polistyrenowych. Poza tym sprawdza się on nie tylko przy samym mocowaniu płyt, lecz także do wypełniania powstałych między nimi szczelin. Co więcej, z jego pomocą równie skutecznie montować można także parapety wewnętrzne i zewnętrzne wykonane z takich materiałów, jak np.:

  • kamień naturalny lub mączka kamienna,
  • konglomerat,
  • drewno,
  • stal,
  • aluminium.

Pewne mocowanie i doskonała izolacja termiczna

Opracowana przez nas formuła kleju do styropianu EPS i XPS jest gwarancją doskonałego trzymania, a także naprawdę dobrej izolacji termicznej. W przypadku naszego preparatu współczynnik przewodzenia ciepła wynosi bowiem tylko 0,034 W/m²K. Jest to więc doskonałe rozwiązanie pozwalające jeszcze bardziej ograniczyć straty ciepła oraz powstawanie mostków termicznych.

SAXBO – klejenie styropianu bez względu na temperaturę

Niewątpliwą zaletą produkowanego przez nas kleju do styropianu EPS i XPS jest fakt, że jest to produkt wielosezonowy. Z powodzeniem stosować można go zarówno przy niskich temperaturach (od -5°C), jak również w trakcie upalnych słonecznych dni, gdy termometry wskazują nawet 30°C.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.